Bring boldness to any space with this eye-catching coffee table. Crafted with a rectangular stainless steel base in an antique brass finish. Completed with a grey glass top for a contemporary look.
Specifications
| SKU No | 108042 |
| Material | Glass |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Grey |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 12mm Smoked Tempered Glass |
Dimensions
| Overall Dimensions | 109.855W x 95.25D x 34.925H cm |
| Gross Weight | 77.11 kg |
| Net Weight | 63.05 kg |
| Minimum Order (pcs) | 1 |
| Pack | 1pc / 2ctns |
| Carton Size | 129.54W x 106.68D x 10.16H cm |
| Carton Size 2 | 81.28W x 60.96D x 35.56H cm |
| Carton Weight | 44.0 kg |
| Carton Weight2 | 33.11 kg |
Special Order:
Allow 4-12 Weeks To Ship Out Special Order Items. Please Contact Us For More Information.